Gerçek şu ki, deri bir organdır ve tıpkı vücudun diğer kısımları gibi, cildiniz de hücrelerden oluşur. Vücuttaki diğer hücreler gibi cilt hücreleri de sudan oluşur. Su olmadan organlar kesinlikle düzgün veya en iyi şekilde çalışmayacaktır.

Cildiniz yeterli miktarda su almıyorsa, nem eksikliği cildinizi kuru, gergin ve pul pul hale getirerek kendini gösterecektir. Kuru cilt daha az esnekliğe sahiptir ve kırışmaya daha yatkındır.

Su her gün büyük miktarlarda kaybolduğundan, onu bir şekilde yenilemeniz gerekir. Su ve cilt ile ilgili talihsiz gerçek ise suyun cilde ulaşmadan diğer tüm organlara ulaşacağıdır. Bu nedenle, cildimize su uygulamak ve onu orada tutmak önemlidir – bu sadece nemlilikte gözle görülür bir fark göstermez, aynı zamanda kırışıklıkları da önleyebilir.

Peki cilde su eklemenin en iyi yolu nedir?
Banyodan veya duştan çıktıktan sonra 2 dakika içinde nemlendirici bir nemlendirici uygulayın. Cilt hala gözeneklidir ve banyo veya duştan sonra uygulanan ürünlere karşı savunmasızdır ve daha iyi emilim sağlar.
Palabs HydraLift Serisi gibi hyaluronik asit içeren bir ürün uygulayın. Hyaluronik asit, suda kendi ağırlığının 1.000 katı kadar su tutar, böylece cilde su çeker.

Daha fazla su için… Günde en az 8 bardak su içmek vücudun ve cildin toksinlerden arınmasına yardımcı olacaktır. Çoğu insan, su alımını artırarak ciltlerinin daha parlak bir ışıltıya sahip olduğunu bildirir. Sivilceden muzdarip olanlar da aynı sonuçları bildirmiştir. Bir gecede hiçbir şey olmayacak, ancak birkaç haftalık artan su alımı bile, hidrasyonun kendi cildinizi nasıl etkilediğini görmeniz için yeterli olacaktır.